Arama   |   Arşiv
Anasayfa Yaşam Belediyeler Ekonomi Siyaset Spor Kültür-Sanat Sağlık İlginç Haberler Dünya Erdemli'ye Dair Eğitim İnternet TV Fotohaber
 
  
MHP’nin Aday Adayları “Birlik Beraberlik” Dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe teşkilatı ve Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu belediye meclis üyesi aday adaylarıyla toplantıda buluştu. Erdemli Belediyesi’ne 31 belediye meclis üyesinin seçileceğini belirten Başkan Tollu, “Vatanını seven, ülkenin birlik, beraberliğinden yana olan ve rant peşinde olmayan bütün herkesle çalışabiliriz” dedi. Çıkılan yolun kutsal bir yol olduğunu söyleyen ilçe Başkanı Bekir Özsu ise aday adayı olan herkesi medeni cesaretinden dolayı tebrik etti. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda konuşmalar sık sık alkışlarla kesildi.

30 Mart yerel seçimleri için MHP’den Erdemli Belediyesi’ne 70’in üzerinde partili meclis üyeliği için resmen aday adayı oldu. Başvurularını yapan aday adaylarıyla parti binasında toplantı yapan ilçe teşkilatı, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Aday adaylarına teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Başkan Tollu, “Şimdiye kadar elde ettikleri bilgi birikimini Erdemli’nin hayrına harcamak isteyen gönül ordularısınız. Ucunda ne makam var, ne mevki var, ne şan var, ne şöhret var. Sadece Allah rızası için, yaşadığı toprağa değer katmak için. Allah’ın rızasını kazanmak adına insanlara hizmet etmek gayesi olan insanlarsınız. Şuanda 70 civarında arkadaşımız resmi müracaatını yaptı. Ancak bize talepte bulunan 3 yüzden fazla arkadaşımız bulunuyor. Burada ne ben ne de bir başka arkadaşımızın belediye meclis üyelerini belirlemede tek başına karar verebilme, irade ortaya koyabilme yetkisi yok. Bu parti ne Mükerrem Tollu’nun partisi, ne de Bekir Özsu’nun partisi ne de bir başkasının partisi. Vatanını seven, ülkenin birlik, beraberliğinden yana olan ve rant peşinde olmayan bütün herkesle çalışabiliriz. Milliyetçi Hareket Partisi memleket sevdalılarının bir araya gelerek bu ülkeyi daha iyi yönetmek adına, Türkiye Cumhuriyeti Devletini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak adına gönül seferberliğinin ilan edildiği kutsal bir harekettir. Sizlerde bu hareketin birer neferisiniz” dedi.

Aday adayı olan hiç kimsenin ikbal peşinde koşmadığını ifade söyleyen Tollu, “Biz alemlere nizam veren hareketin mensubuyuz. Bizler kutlu bir davanın mensuplarıyız. Kişisel ikbal peşinde olan arkadaşlarımız bu ikbali partimizde bulamayınca bizleri terk ediyorlar. Yapılan bu başvuruların içerisindeki arkadaşlarımızdan kişisel menfaat beklentisi olan, rant elde etmek isteyen bir kişinin olduğunu sanmıyorum. Böyle bir düşüncesi olan bir arkadaşımızla da kesinlikle çalışmayız. Çünkü bu hareketin misyonuna halel getirmek istemeyiz. Bizim bu toprağa gömdüğümüz 3 bin tane canımız var. Bu insanlardan da hiç birisi babasının tarla davası için bu toprağa canını vermedi. Birçoğu üniversite kapılarında, bir çok arkadaşımız dar ağaçlarında bir çok arkadaşımız da karanlık dehlizlerde hayatını kaybetti. Biz onlara hakkımızı helal ettirmezsek, biz onlarla helalleşmezsek yarın mahşerde o insanlar bizim yakamıza yapışır. Şuanda biz Erdemli’yi yönetiyorsak bu sadece Mükerrem Tollu’nun gayreti değildir. Geçmişte bizim arkadaşlarımızın canı pahasında verdikleri mücadelenin bir devamı olarak biz buradayız” diye konuştu.

MHP Erdemli ilçe başkanı Özsu ise, “Çıktığımız yol Allah yoludur. Çıktığımız yol aziz vatanımızın emperyalist güçlerin Türkiye üzerinde oynadıkları oyunların önünü kesecek yoldur. Bu yolda medeni cesaretinizi göstererek aday adayı olmanızdan dolayı hepinizi kutluyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Hepiniz Erdemli’ye hizmet etme aşkıyla bu yola baş koydunuz. Partimizden bu kadar yüksek sayıda belediye meclis üyesi aday adayı çıkması sevindirici bir olay. Birlik ve beraberlik içersinde yol arkadaşımızla beraber biz bu yola talibiz; zafer Allah’tandır. Son günlerde yaşanan olayları hepiniz biliyorsunuz. Bunu görerek eskiden başka partilerin mensubu olan arkadaşlarımız da bu gün Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarına geçmiştir. Bu seçim ne bir Mükerrem Tollu seçimidir, ne bir Burhanettin Kocamaz seçimidir, ne de bir belediye meclis üyesi seçimidir. Biz burada 90 küsür yıl önce şehit kanlarıyla sulanan vatan toprağımızı yeniden elimizden almaya çalışanlara bir nefer gibi karşı durmak için bulunuyoruz” şeklinde konuştu.
Erdemli eski belediye başkanlarından Ali Şahin’de, “Ben bu seçimde hiçbir yerden aday değilim. Bir koltuk peşinde de değilim. Ama ben bu gün bir adaymış gibi partim için çalışıyorum. Aday olun, olmayın, kazanın veya kazanmayın ama bu davaya sahip çıkın. Bu seçimi kazanalım” şeklinde konuştu.
ÇAĞRI HABER: OKTAY İNCE – FATİH DÖNER

13 Şubat 2014 Erdemlihaber
Diğer Siyaset Haberleri
CHP Erdemli İlçe Başkanı Hidayet Oğuz Güven Tazeledi
 
MAHSURU YOKTUR, TARTIŞILABİLİR, AMA …
 
CHP Erdemli İlçe Teşkilatı olağan kongresini gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Hidayet Oğuz güven tazeledi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, ....
SAĞLAR; “VİZYON VE KADRO DEĞİŞİKLİĞİ GEREKİYOR”
 
Erdemli'de İstikrar Dedi
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, CHP’de bir vizyon değişikliği ve aynı zamanda bir kadro değişikliğine gidilmesi ...
 
7 Haziranın 5 ay sonrasında kurulan 1 Kasım sandığından ' istikrara devam' çıktı.
Erdemli 1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçları
 
MHP’Lİ ÖZTÜRK:
 
1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Seçimi’nden çıkan resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti tek başına hükümet kuracak vekil sayısına ulaştı.
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk; "Yoksa bu gerekçenin hazırlanmasında parmağınız mı vardı?”
LÜTFİ ELVAN:
 
TARIM FUARINA POLİTİKACILAR DAMGA VURDU
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve Mersin Milletvekili adayı Lütfi Elvan, “Girdi maliyetlerinin en önemli unsuru olan gübre ve y...
 
Erdemli ilçesinde ilk kez tarım fuarı düzenlendi.
ÖZSU’DAN BAYRAM KUTLAMASI
 
DURAN KARA, “HAZIRIM”
 
Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu bir mesaj yayınlayarak tüm Erdemli halkının Kurban Bayramı’nı
 
Duran Kara, şahsına ve partisine verilen destek için vatandaşlara teşekkür etti.
AK PARTİ'NİN MERSİN ADAY LİSTESİ
 
MHP'NİN MERSİN LİSTESİ
 
AK Parti’nin 1 Kasım 2015 milletvekili listesinde Erdemlili Alparslan Gürgenç 6. Sırada yer aldı.
 
Milliyetçi Hareket Partisi'nin 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimleri aday listesi belli oldu.
CHP'nin MERSİN ADAY LİSTESİ
 
CHP'ye Kızdı Siyasetten Çekildi
 
CHP’nin Mersin Aday Listesi şöyle;
 
Faruk Ercan, partisinden istifa ederek siyasetten çekildiğini açıkladı.
ÖZSU'DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI
 
GÜRGENÇ İSMİ KULİSLERİ HAREKETLENDİRDİ
 
Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, son günlerde artış gösteren terör saldırıları ve şehit haber
 
Erdemlili Alparslan Gürgenç, 1 Kasımda gerçekleştirilecek genel seçimde AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olmak için müracaatta bulundu.
 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Hava Durumu

Döviz Kurlary

Nöbetçi Eczaneler

    25 Mayıs 2016 (Gece)  

Ulusal Haberler
Foto Haber
AJANS DAMLA
 
BAŞKAN TOLLU İŞ ADAMLARIYLA OTOGARI KONUŞTU
 
ŞEHİT POLİS FATİH ÇEVİK İÇİN MEVLİT OKUTULDU
 
“Cennet Ana”Ya Hatıra Ormanı
 
 
Kö?e Yazylary Tüm Yazarlar
Mustafa Topal
Ramazan, Oruç ve Selamlaşma
Oktay İnce
Batmamak için…
Fadıl Özdemir
Düşünüp Öğüt Alalım Diye !
Mahmut Sami Türkmenoğlu
Kandiller Geçidi Üçaylar
Ahmet Refik Erdem
ÇANAKKALE VE BİRLİK
Ahmet Yanar
DOST BİR İNSANIN ARDINDAN
Haluk GÜLDOĞAN
İftira ve Zanda Bulunmak
Fatih Döner
Teknoloji Kurbanı Olmayın
Hasan Orhan
İNSANLIĞIN REFAH VE MUTLULUK ANAHTARI; İLİMCİLİK
Ömer Sezer
Papazı Dövdürtmeyecektik
 
Anket
Narenciye Festivaline Katılacakmısınız?
     
 
E-Devlet

 

reklam

 
Sık Kullanılanlara Ekle
Açılış Sayfası Yap
  KurumsalİletişimReklam

Copyright © 2009 - Erdemli Haber
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.