Arama   |   Arşiv
Anasayfa Yaşam Belediyeler Ekonomi Siyaset Spor Kültür-Sanat Sağlık İlginç Haberler Dünya Erdemli'ye Dair Eğitim İnternet TV Fotohaber
 
  
MHP’nin Aday Adayları “Birlik Beraberlik” Dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe teşkilatı ve Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu belediye meclis üyesi aday adaylarıyla toplantıda buluştu. Erdemli Belediyesi’ne 31 belediye meclis üyesinin seçileceğini belirten Başkan Tollu, “Vatanını seven, ülkenin birlik, beraberliğinden yana olan ve rant peşinde olmayan bütün herkesle çalışabiliriz” dedi. Çıkılan yolun kutsal bir yol olduğunu söyleyen ilçe Başkanı Bekir Özsu ise aday adayı olan herkesi medeni cesaretinden dolayı tebrik etti. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda konuşmalar sık sık alkışlarla kesildi.

30 Mart yerel seçimleri için MHP’den Erdemli Belediyesi’ne 70’in üzerinde partili meclis üyeliği için resmen aday adayı oldu. Başvurularını yapan aday adaylarıyla parti binasında toplantı yapan ilçe teşkilatı, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Aday adaylarına teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Başkan Tollu, “Şimdiye kadar elde ettikleri bilgi birikimini Erdemli’nin hayrına harcamak isteyen gönül ordularısınız. Ucunda ne makam var, ne mevki var, ne şan var, ne şöhret var. Sadece Allah rızası için, yaşadığı toprağa değer katmak için. Allah’ın rızasını kazanmak adına insanlara hizmet etmek gayesi olan insanlarsınız. Şuanda 70 civarında arkadaşımız resmi müracaatını yaptı. Ancak bize talepte bulunan 3 yüzden fazla arkadaşımız bulunuyor. Burada ne ben ne de bir başka arkadaşımızın belediye meclis üyelerini belirlemede tek başına karar verebilme, irade ortaya koyabilme yetkisi yok. Bu parti ne Mükerrem Tollu’nun partisi, ne de Bekir Özsu’nun partisi ne de bir başkasının partisi. Vatanını seven, ülkenin birlik, beraberliğinden yana olan ve rant peşinde olmayan bütün herkesle çalışabiliriz. Milliyetçi Hareket Partisi memleket sevdalılarının bir araya gelerek bu ülkeyi daha iyi yönetmek adına, Türkiye Cumhuriyeti Devletini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak adına gönül seferberliğinin ilan edildiği kutsal bir harekettir. Sizlerde bu hareketin birer neferisiniz” dedi.

Aday adayı olan hiç kimsenin ikbal peşinde koşmadığını ifade söyleyen Tollu, “Biz alemlere nizam veren hareketin mensubuyuz. Bizler kutlu bir davanın mensuplarıyız. Kişisel ikbal peşinde olan arkadaşlarımız bu ikbali partimizde bulamayınca bizleri terk ediyorlar. Yapılan bu başvuruların içerisindeki arkadaşlarımızdan kişisel menfaat beklentisi olan, rant elde etmek isteyen bir kişinin olduğunu sanmıyorum. Böyle bir düşüncesi olan bir arkadaşımızla da kesinlikle çalışmayız. Çünkü bu hareketin misyonuna halel getirmek istemeyiz. Bizim bu toprağa gömdüğümüz 3 bin tane canımız var. Bu insanlardan da hiç birisi babasının tarla davası için bu toprağa canını vermedi. Birçoğu üniversite kapılarında, bir çok arkadaşımız dar ağaçlarında bir çok arkadaşımız da karanlık dehlizlerde hayatını kaybetti. Biz onlara hakkımızı helal ettirmezsek, biz onlarla helalleşmezsek yarın mahşerde o insanlar bizim yakamıza yapışır. Şuanda biz Erdemli’yi yönetiyorsak bu sadece Mükerrem Tollu’nun gayreti değildir. Geçmişte bizim arkadaşlarımızın canı pahasında verdikleri mücadelenin bir devamı olarak biz buradayız” diye konuştu.

MHP Erdemli ilçe başkanı Özsu ise, “Çıktığımız yol Allah yoludur. Çıktığımız yol aziz vatanımızın emperyalist güçlerin Türkiye üzerinde oynadıkları oyunların önünü kesecek yoldur. Bu yolda medeni cesaretinizi göstererek aday adayı olmanızdan dolayı hepinizi kutluyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Hepiniz Erdemli’ye hizmet etme aşkıyla bu yola baş koydunuz. Partimizden bu kadar yüksek sayıda belediye meclis üyesi aday adayı çıkması sevindirici bir olay. Birlik ve beraberlik içersinde yol arkadaşımızla beraber biz bu yola talibiz; zafer Allah’tandır. Son günlerde yaşanan olayları hepiniz biliyorsunuz. Bunu görerek eskiden başka partilerin mensubu olan arkadaşlarımız da bu gün Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarına geçmiştir. Bu seçim ne bir Mükerrem Tollu seçimidir, ne bir Burhanettin Kocamaz seçimidir, ne de bir belediye meclis üyesi seçimidir. Biz burada 90 küsür yıl önce şehit kanlarıyla sulanan vatan toprağımızı yeniden elimizden almaya çalışanlara bir nefer gibi karşı durmak için bulunuyoruz” şeklinde konuştu.
Erdemli eski belediye başkanlarından Ali Şahin’de, “Ben bu seçimde hiçbir yerden aday değilim. Bir koltuk peşinde de değilim. Ama ben bu gün bir adaymış gibi partim için çalışıyorum. Aday olun, olmayın, kazanın veya kazanmayın ama bu davaya sahip çıkın. Bu seçimi kazanalım” şeklinde konuştu.
ÇAĞRI HABER: OKTAY İNCE – FATİH DÖNER

13 Şubat 2014 Erdemlihaber
Diğer Siyaset Haberleri
CHP’DE MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI PARTİLİLER BELİRLİYOR
 
MUSTAFA KALELİ; “ÇÖZÜM BİZDE”
 
CHP üyesi Erdemlililer, CHP’nin Mersin genelindeki ön seçimi dolayısıyla öğretmenevine konulan sandıklarda oylarını kullandı.
 
Geçtiğimiz günlerde CHP’den milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan Mustafa Kaleli, Ajans Damla Koordinatörü Oktay İnce ve gazetemiz Çağr...
MUSTAFA KALELİ CHP’DEN ADAY ADAYI
 
DURAN KARA MHP’DEN ADAY ADAYI
 
İlçemizin tanınan iş adamlarından Mustafa Kaleli CHP’den aday adaylığını öğretmenevinde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.
 
İlçemizin başarılı iş adamlarından ve siyasetçilerinden Duran Kara, MHP’den aday adaylığını düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında açıkladı....
MHP İL TEŞKİLATI’NDAN ERDEMLİ ZİYARETİ
 
AK PARTİ’NİN ERDEMLİ YÖNETİMİNDE HANGİ İSİMLER VAR ?
 
MHP İl yönetimi Arpaçbahşiş Kayıkçıoğlu Tesisleri’nde düzenlenen programda Erdemli ilçe teşkilatı ve delegelerle ...
 
AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serkan Tanrıkulu, yeni oluşturulan ilçe yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
USTA SİYASETÇİ ŞAHMAN DENETİM KOMİSYONU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ
 
BAŞKAN ÖZSU’DAN ZİYARETLER
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı ilk toplantısında ilçemizin usta siyasetçilerinden Veli Şahman Büyükşehir Denetim Komisyonu üyeliğine seçildi.
 
MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, ilçe idari amirlerini ziyaret etti.
Başkan Kocamaz'dan Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yıldönümü Mesajı
 
ALİ ŞAHİN, “BAŞKANLIK İÇİN ADAYIM”
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Sarıkamış Harekatı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
 
Erdemli Belediye Eski Başkanları’ndan Ali Şahin, MHP Erdemli İlçe Başkanlığı için aday olacağını söyledi.
MHP ERDEMLİ İLÇE TEŞKİLATINDA KONGRE SÜRECİ
 
BİLGEN İL KADIN KOLLARI BAŞKANI OLDU
 
Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu,her kongrenin bir demokrasi mücadelesi olduğunu söyledi.
 
AK Parti Erdemli İlçe Kadın Kolları Başkanı Mehri Bilgen, partisinin İl Kadın Kolları Başkanlığı’na atandı.
Başkan Kocamaz:
 
MEHRİ BİLGEN, “KADINA ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ”
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,"Ulaşım ve lojistik eksiğimiz olmamalı" dedi.
 
Mehri Bilgen, “Kadının kadın olduğu için uğradığı şiddet kabul edilemez” dedi.
TÜRKİYE'DE SİYASİ PARTİ SAYISI 98'E ULAŞTI
 
ÜLKÜ OCAKLARINDA YETİŞTİ MHP’DEN ADAY ADAYI OLDU
 
Yeni siyasi parti başvuruları açısından 2014 yılı verimli geçerken, bu yıl siyasi hayata başlayan parti sayısı 22'yi bul
 
Milliyetçi Hareket Partisi'nden Avukat Ömer Faruk Özsu da aday adaylığını açıklayanlar arasına katıldı ve önemli değerlendirmelerde bulundu.
 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Hava Durumu

Döviz Kurlary

Nöbetçi Eczaneler

    27 Mart 2015  

Ulusal Haberler
Foto Haber
AJANS DAMLA
 
BAŞKAN TOLLU İŞ ADAMLARIYLA OTOGARI KONUŞTU
 
ŞEHİT POLİS FATİH ÇEVİK İÇİN MEVLİT OKUTULDU
 
“Cennet Ana”Ya Hatıra Ormanı
 
 
Kö?e Yazylary Tüm Yazarlar
Mustafa Topal
Ramazan, Oruç ve Selamlaşma
Oktay İnce
Batmamak için…
Fadıl Özdemir
Düşünüp Öğüt Alalım Diye !
Mahmut Sami Türkmenoğlu
Kandiller Geçidi Üçaylar
Ahmet Refik Erdem
MÜFTÜ KAMİL BEY’İN KONFERANSI
Ahmet Yanar
DOST BİR İNSANIN ARDINDAN
Haluk GÜLDOĞAN
İftira ve Zanda Bulunmak
Fatih Döner
Teknoloji Kurbanı Olmayın
Hasan Orhan
MİLLİ MÜCADELEDE VE CUMHURİYET’İN İLK YILLARINDA TÜRK KADINI
Ömer Sezer
Papazı Dövdürtmeyecektik
 
Anket
Narenciye Festivaline Katılacakmısınız?
     
 
E-Devlet

 

reklam

 
Sık Kullanılanlara Ekle
Açılış Sayfası Yap
  KurumsalİletişimReklam

Copyright © 2009 - Erdemli Haber
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.