Yılın şehircilik hizmet ödülü Başkan Kocamaz’a

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) tarafından gerçekleştirilen 11. Yılın İş İnsanları Ödül Töreni düzenlendi.

Yılın şehircilik hizmet ödülü Başkan Kocamaz’a

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) tarafından gerçekleştirilen 11. Yılın İş İnsanları Ödül Töreni düzenlendi. Törende Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ‘Yılın Şehircilik Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Yenişehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen görkemli törende ödüller sahibini buldu. Törende Mersin’e yaptığı hizmetler ile 2016 yılına damgasını vuran Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ‘Yılın Şehircilik Hizmet Ödülü’ verildi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen törene Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu, kent protokolü, akademisyenler ve iş dünyasından birçok isim katıldı.

“Mersinliler Her Şeyin En İyisine Layık”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gecede MESİAD tanıtım filminin izlenmesinin ardından protokol konuşmalarına geçildi. Gecede konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MESİAD’ın Mersin’de öncülük yapmış bir kuruluş olduğunu ve ekonomiye büyük katkılar sağladığını ifade ederek, “Mersin’in çok yoğun göç alması nedeniyle bir numaralı problemi işsizlik. Sadece devlet ya da yerel yönetimle bu problemi çözmemiz mümkün değil. İş adamlarına şiddetle ihtiyacımız var. MESİAD birçok konuda öncülük yapmış bir kuruluşumuz. İlk göreve geldiğim andan itibaren MESİAD ile birçok projede birlikte hareket ettik. MESİAD’ın içerisinde bulunan birçok işadamımızın ülke ve Mersin ekonomisine yaptığı katkıları yadsıyamayız. MESİAD’ımıza nice 25 yıllar diliyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak görevlerinin vatandaşa hizmet etmenin yanı sıra kentin ekonomisini geliştirecek adımları atmak ve işadamlarının önünü açmak olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “1100 binlik Çevre Düzeni Planı ile ilgili göreve geldiğimiz andan itibaren yoğun bir çalışma başlattık ve plan şu an Bakanlığın onayına sunulmuş durumda. Onay geldiği andan itibaren Mersin merkezdeki ilçelerimize yönelik 15 binlik planlar da hemen sunulacak. Bu 15 binlik planlar Mersinimizin önünü açacak. Gelecekte Mersin’in çok daha güzel yerlere geleceğini bugünden görüyor ve bunun için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Ödülünü MESİAD Yüksek İstişare Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin İpek’in elinden alan Başkan Kocamaz, “Bize bu ödülü layık gören MESİAD Yönetim Kurulu’na ve jüri üyelerine teşekkür ederim. Biz bu yola çıkarken ödül almak için çıkmıyoruz. Olması gerekeni yapıyoruz. Her şeyin en iyisine layık olan Mersinlilere hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Önemli olan boş kubbede hoş bir seda bırakabilmek” dedi.
2016 Yılına Damga Vuran İsimler Ödüllerine Kavuştu
MESİAD 11. Yılın İş İnsanları Ödülleri jüri üyeleri tarafından belirlenen isimler yapılan törenle ödüllerine kavuştu. Törende Yılın Ar-Ge ve Yenilikçilik Ödülü AKY Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek’e, Yılın Genç Girişimci Teşvik Ödülü Asilzade Yemekçilik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı adına Mehmet Atilla’ya, Yılın Kadın Girişimcisi Teşvik Ödülü Adıcan İthalat ve İhracat Yönetim Kurulu Başkanı Saliha Adıcan’a, Yılın Girişimcisi Teşvik Ödülü Özaltın Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Altın’a, Yılın Girişimcisi Ödülü Akyürek Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akyürek’e verilirken, MESİAD Yılın İş İnsanı Büyük Ödülü’nü alan isim Teknopanel Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kahveci oldu.
İş dünyasında ödül almayı hak eden isimlere ödüllerinin protokol üyeleri tarafından verilmesinin ardından Mersin’e hizmet veren ve Mersin’in her anlamda gelişimine katkı sağlayan isimlere ödülleri verildi. Törende T.C. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a yılın Kalkınma ve Hizmet Ödülü verildi. Yılın Vefa Ödülü 2008 yılında hayatını kaybeden Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadri Şaman adına eşine takdim edildi. Yılın Sosyal Sorumluluk Proje Ödülü Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a verildi. Yılın OSB Mesleki Teknik Eğitime Katkı Ödülü MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’ye verilirken Yılın Sağlık ve Eğitim Hizmet Ödülü’nü ise Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı aldı.
Son olarak Yılın Demokrasiye Katkı Ödülü Mersin Valisi Özdemir Çakacak’a takdim edilirken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise Yılın Şehircilik Hizmet Ödülüne layık görüldü.

19 Aralık 2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz