MHP’nin Aday Adayları “Birlik Beraberlik” Dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe teşkilatı ve Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu belediye meclis üyesi aday adaylarıyla toplantıda bu

MHP’nin Aday Adayları “Birlik Beraberlik” Dedi
Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe teşkilatı ve Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu belediye meclis üyesi aday adaylarıyla toplantıda buluştu. Erdemli Belediyesi’ne 31 belediye meclis üyesinin seçileceğini belirten Başkan Tollu, “Vatanını seven, ülkenin birlik, beraberliğinden yana olan ve rant peşinde olmayan bütün herkesle çalışabiliriz” dedi. Çıkılan yolun kutsal bir yol olduğunu söyleyen ilçe Başkanı Bekir Özsu ise aday adayı olan herkesi medeni cesaretinden dolayı tebrik etti. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda konuşmalar sık sık alkışlarla kesildi.

30 Mart yerel seçimleri için MHP’den Erdemli Belediyesi’ne 70’in üzerinde partili meclis üyeliği için resmen aday adayı oldu. Başvurularını yapan aday adaylarıyla parti binasında toplantı yapan ilçe teşkilatı, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Aday adaylarına teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Başkan Tollu, “Şimdiye kadar elde ettikleri bilgi birikimini Erdemli’nin hayrına harcamak isteyen gönül ordularısınız. Ucunda ne makam var, ne mevki var, ne şan var, ne şöhret var. Sadece Allah rızası için, yaşadığı toprağa değer katmak için. Allah’ın rızasını kazanmak adına insanlara hizmet etmek gayesi olan insanlarsınız. Şuanda 70 civarında arkadaşımız resmi müracaatını yaptı. Ancak bize talepte bulunan 3 yüzden fazla arkadaşımız bulunuyor. Burada ne ben ne de bir başka arkadaşımızın belediye meclis üyelerini belirlemede tek başına karar verebilme, irade ortaya koyabilme yetkisi yok. Bu parti ne Mükerrem Tollu’nun partisi, ne de Bekir Özsu’nun partisi ne de bir başkasının partisi. Vatanını seven, ülkenin birlik, beraberliğinden yana olan ve rant peşinde olmayan bütün herkesle çalışabiliriz. Milliyetçi Hareket Partisi memleket sevdalılarının bir araya gelerek bu ülkeyi daha iyi yönetmek adına, Türkiye Cumhuriyeti Devletini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak adına gönül seferberliğinin ilan edildiği kutsal bir harekettir. Sizlerde bu hareketin birer neferisiniz” dedi.

Aday adayı olan hiç kimsenin ikbal peşinde koşmadığını ifade söyleyen Tollu, “Biz alemlere nizam veren hareketin mensubuyuz. Bizler kutlu bir davanın mensuplarıyız. Kişisel ikbal peşinde olan arkadaşlarımız bu ikbali partimizde bulamayınca bizleri terk ediyorlar. Yapılan bu başvuruların içerisindeki arkadaşlarımızdan kişisel menfaat beklentisi olan, rant elde etmek isteyen bir kişinin olduğunu sanmıyorum. Böyle bir düşüncesi olan bir arkadaşımızla da kesinlikle çalışmayız. Çünkü bu hareketin misyonuna halel getirmek istemeyiz. Bizim bu toprağa gömdüğümüz 3 bin tane canımız var. Bu insanlardan da hiç birisi babasının tarla davası için bu toprağa canını vermedi. Birçoğu üniversite kapılarında, bir çok arkadaşımız dar ağaçlarında bir çok arkadaşımız da karanlık dehlizlerde hayatını kaybetti. Biz onlara hakkımızı helal ettirmezsek, biz onlarla helalleşmezsek yarın mahşerde o insanlar bizim yakamıza yapışır. Şuanda biz Erdemli’yi yönetiyorsak bu sadece Mükerrem Tollu’nun gayreti değildir. Geçmişte bizim arkadaşlarımızın canı pahasında verdikleri mücadelenin bir devamı olarak biz buradayız” diye konuştu.

MHP Erdemli ilçe başkanı Özsu ise, “Çıktığımız yol Allah yoludur. Çıktığımız yol aziz vatanımızın emperyalist güçlerin Türkiye üzerinde oynadıkları oyunların önünü kesecek yoldur. Bu yolda medeni cesaretinizi göstererek aday adayı olmanızdan dolayı hepinizi kutluyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Hepiniz Erdemli’ye hizmet etme aşkıyla bu yola baş koydunuz. Partimizden bu kadar yüksek sayıda belediye meclis üyesi aday adayı çıkması sevindirici bir olay. Birlik ve beraberlik içersinde yol arkadaşımızla beraber biz bu yola talibiz; zafer Allah’tandır. Son günlerde yaşanan olayları hepiniz biliyorsunuz. Bunu görerek eskiden başka partilerin mensubu olan arkadaşlarımız da bu gün Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarına geçmiştir. Bu seçim ne bir Mükerrem Tollu seçimidir, ne bir Burhanettin Kocamaz seçimidir, ne de bir belediye meclis üyesi seçimidir. Biz burada 90 küsür yıl önce şehit kanlarıyla sulanan vatan toprağımızı yeniden elimizden almaya çalışanlara bir nefer gibi karşı durmak için bulunuyoruz” şeklinde konuştu.
Erdemli eski belediye başkanlarından Ali Şahin’de, “Ben bu seçimde hiçbir yerden aday değilim. Bir koltuk peşinde de değilim. Ama ben bu gün bir adaymış gibi partim için çalışıyorum. Aday olun, olmayın, kazanın veya kazanmayın ama bu davaya sahip çıkın. Bu seçimi kazanalım” şeklinde konuştu.
ÇAĞRI HABER: OKTAY İNCE – FATİH DÖNER
13 Şubat 2014 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz