"İhtiyaç sahipleri için bir ekmekte sen koy"

Erdemli Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Belediye öncülüğünde esnaf ve vatandaşlarında destekleriyle "İhtiyaç sahipleri için bir ekmekte sen koy" sloganıyla ‘Askıda Ekmek Var’ projesi başlattı.

"İhtiyaç sahipleri için bir ekmekte sen koy"

 

Erdemli Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Belediye öncülüğünde esnaf ve vatandaşlarında destekleriyle "İhtiyaç sahipleri için bir ekmekte sen koy" sloganıyla ‘Askıda Ekmek Var’ projesi başlattı.

Özel olarak hazırlanan ekmek dolabına ilk ekmekler Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu tarafından konuldu. Erdemli Belediyesi öncülüğünde fırıncı esnafı, bakkallar ve Erdemlili vatandaşların destekleriyle hayat bulacak olan "İhtiyaç sahipleri için bir ekmekte sen koy" kampanyası ilçemizde hayat bulan projeler arasına girdi. Hayırseverler ile yardıma ihtiyacı olanlar arasında köprü kurulması hedeflen projeyle ilgili olarak konuşan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, hayırseverlerin, ihtiyaç sahiplerini rencide etmeden de onlarla ekmeklerini paylaşacağını belirtti. 

Erdemli’de belediyenin fırıncıların ve vatandaşların desteğiyle, ihtiyaç sahipleri için böylesine güzel bir projenin hayat bulduğunu aktaran Tollu, hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projesiyle ihtiyaçlarını zikredemeyen birçok ihtiyaç sahibi ailelerin gönül rahatlığıyla evlerine ekmeklerini götürebileceğini kaydetti.
Tollu, "İlçemizde birçok noktaya üzerinde "İhtiyaç sahipleri için bir ekmekte sen koy" yazılı ekmek dolabı yerleştirildi. Bu faaliyetimiz ile birlikte vatandaşlarımız fırınlardan bakkallardan ekmek temin etmek için geldiğinde kendi evine ekmek ihtiyacını giderirken fakir fukara için de katkı sunabilecek. Bu projemiz Erdemli’de ciddi bir eksikliği de gidermiş olacak. Biz belediye olarak yardıma ihtiyaç duyan herkese yardım ediyoruz ve hizmetine koşuyoruz. Ola ki; ilçemizde vatandaşlarımızdan meramlarını anlatamayan sıkıntısını bize zikredemeyen insanlarımız varsa ‘Askıda Ekmek Var’ projesi sayesinde dile getirmeden gönül rahatlığıyla ekmeklerini alabilirler" şeklinde konuştu.
Tüm hayırseverleri ihtiyaç sahipleri için ‘bir ekmekte sen koy’ sloganıyla yardımda bulunmaya çağıran Başkan Tollu, "Şayet bu kentte aç insan uyuyorsa bunun vebali gerçekten bizdedir. Biz bu vebalden kurtulmak adına belediyemiz ve vatandaşlarımızın önderliğinde ihtiyaç sahipleri için ‘Askıda Ekmek Var’ projesi başlattık. Bu projemiz sayesinde Erdemli’de aç-açıkta kimse kalmayacak. Kalmaması için ciddi bir gayretin içinde olmayı sürdüreceğiz. Projemiz kapsamında fırınların ve bakkalların önüne koyduğumuz askıda eğer ekmek varsa ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ekmeği herhangi bir ücret ödemeden alabilecek. Bu projemizle birlikte insanlarımızın tek amacı Allah rızasını kazanmak hem de yoksulların onurunu kırmadan yapmış oldukları bir yardımlaşma örneğidir" dedi.

5 Nisan 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz