'Dolarını bozdur' çağrısına alın teriyle destek verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'dolarınızı bozdurun' çağrısına vatandaşlarda imkanları ölçüsünde destek vermeye başladı.

'Dolarını bozdur' çağrısına alın teriyle destek verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'dolarınızı bozdurun' çağrısına vatandaşlarda imkanları ölçüsünde destek vermeye başladı. Mersin'in Erdemli ilçesinde issiz bir vatandaş cumhurbaşkanının çağrısı sonrasında sosyal medya üzerinden 500 dolar bozdurana bir günlük emeğini vereceğini açıkladı. İssiz vatandaşın alın teriyle desteği dilden dile dolaşarak ilçede büyük takdir topladı.
İssiz olduğunu belirten Muhittin Kaya adlı vatandaş sosyal medya hesabından "Ben de Reisimizi
yalnız bırakmamak adına diyorum ki, (500) beşyüz dolar bozdurup gösterene issiz olduğum için ne iş verirse bir gün onun verdiği işte çalışacağım" yazdı. İssiz vatandaşın bu desteği ilçede dilden dile dolaşarak günün konusu oldu.
Cumhurbaşkanının çağrısını izlediğini anlatan Muhittin Kaya, "Akşam evimde otururken
Cumhurbaşkanımızın haberlerini dinledim. Dolar üzerindeki yorumlarını dinledim. Bu konuda
yalnız olduğunu söylediğinde duygulandım. O anda bir kampanyanın da başlatıldığını gördüm. Bende kendimce ne yapabilirim diye düşündüm. Kim 500 dolarını bozdurup fişini getirirse bende bir gün boyunca onun işinde çalışacağım. Ülkeme ve milletime helalı hoş olsun" dedi.
Zaman zaman gündelik işlere gittiğini ifade eden Kaya, "Cumhurbaşkanımızın
çağrısıyla aklımdan o an yapabileceğim bu kampanya aklıma geldi. Sosyal medyada da paylaştım. Bu olay beni çok duygulandırdı. Dolar bozdurma kampanyalarının başarılı olacağına da tüm kalbimle inanıyorum" diye konuştu.
Liseye giden iki çocuğunun olduğunu ve kendisinin de kiralık bir evde oturduğunu anlatan Kaya,
15 temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak ta, "15 Tememuz da televizyon izliyordum. Önce şaka gibi geldi bana. Ama sonradan işin ciddiyetini anladım. Kalktım meydanlara koştum. Cumhurbaşkanımızın emriyle 28 gün, her gün 'Demokrasi nöbetleri'ne katıldım. Bundan hiçbir
zaman yorgunluk ve pişmanlık duymadım. Yine olsa aynı şekilde belki daha fazlasını da yapmaya
hazırım" ifadelerini kullandı.
Dolar bozdurmaya destek çağrısını bir kez daha yenileyen Kaya, "Kim 500 dolarını bozdurup fişini getirirse bir gün boyunca ona emeğimi vereceğim" dedi.

16 Aralık 2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz