Başkan Topçu, "Bu milletin yazdığı tarihi bütün dünya unutmayacaktır"

Erdemli'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü yani bugün binlerce kişinin katılması beklenen Milli Birlik Yürüyüşü yapılacak. Yürüyüşün akabinde ise Cumhuriyet Meydanında

Başkan Topçu, "Bu milletin yazdığı tarihi bütün dünya unutmayacaktır"


Erdemli'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü yani bugün binlerce kişinin katılması beklenen  Milli Birlik Yürüyüşü yapılacak. Yürüyüşün akabinde ise Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Nöbeti başlayacak.
AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu vatandaşları etkinliklere davet eden bir açıklama yaptı.
Topçu, "15 Temmuz'da bu ülkenin evlatları bir tarih yazmıştır. Söz konusu vatan olunca neler yapılabileceği tüm dünyaya gösterilmiştir. 15 Temmuz şehitlerinin ve gazilerinin emanetleri bizlerin amanetidir. Bu millet omuz omuza vererek, 15 Temmuzdaki hain darbe girişimini hep birlikte bitirdi ve bu hainleri tamamen tarihe gömdü. Bu milletin yazdığı tarihi bütün dünya unutmayacaktır. Şair diyor ya, "Asım’ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek, işte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek."  15 temmuz bu ülkenin bu milletin yeniden diriliş günüydü.  Rabbim 15 temmuz gibi geceleri bu millete bir daha yaşatmasın" dedi.
Vatandaşları etkinliklere davet eden Topçu, "15 Temmuzda hep birlikte Erdemli Sahil bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanı'ndan saat 21.00'da Milli Birlik yürüyüşümüz başlayacak. Kaymakamlık makamı uhdesinde bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızında katılımıyla hep birlikte Cumhuriyet Meydanına yürüyeceğiz ve orda İnşallah vatanımız için
milletimiz için, istiklalimiz için ve istikrar için, bu milletin geleceği için şehitlerimiz ve gazilerimiz için 'Demokrasi nöbeti'mizi hep birlikte tutacağız. Bütün halkımızı yürüyüşümüze ve demokrasi nöbetimize davet ediyoruz, herkesi bekliyoruz" diye konuştu.

15 Temmuz 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz