Başkan Tollu, Basın Mensuplarıyla Buluştu

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kapsamında Erdemli'deki basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Başkan Tollu, Basın Mensuplarıyla Buluştu

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kapsamında Erdemli'deki basın mensuplarıyla biraraya geldi.
Burada basın mensuplarıyla sohbet eden Başkan Tollu, "Çalışan gazetecilerin zor şartlarda görev yaptıklarına ve mesleğin ayakta durmakta zorluk çektiğini ifade ederek, gazetecilik mesleğinin çok önemli ve hassasiyet taşıyan bir meslek olduğunu belirtti. Tollu, yerel basının öneminin tartışılmaz olduğunada dikkat çekti.
Gazete çalışanlarının bu özel ve önemli günlerini tebrik ettiğini belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, çalışan gazetecilerin emeklerinin bir beldenin ve dolayısı ile de ülkenin gelişimine çok önemli katkıları olduğunu anlattı.
Özellikle basın mensuplarının son derece titiz bir görevi yerine getirdiklerinin altını çizen Tollu, "Gazeteciler, toplumun gören gözü, duyan kulağıdır. Bizim bilmediğimiz, göremediğimiz birçok olaya onların bakış açısından bakıyoruz. Toplum onların şahitliği ile bilgileniyor, öğreniyor. Bu aynı zamanda büyük bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun farkında olarak mesleklerini icra eden tüm gazeteci dostlarımıza hayat boyu başarı diliyorum" diye konuştu.
Hem ulusal hem de yerel esasta yayın hayatlarını sürdüren yerel basın mensuplarının gösterdikleri gayretin takdir edilmesi gerektiğini belirten Başkan Tollu, toplum olarak da basın mensuplarına gerekli özenin gösterilmesi gerektiğini kaydettti.
Tollu, Yerel basın olgusunun yaşadıkları bölgede son derece üst seviyelerde olduğuna dikkat çekerek,  kendilerini geliştiren, görevlerinin hassasiyetle yerine getiren tüm basın mensuplarına teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi. Demokrasilerin gelişmesi, insanların haberdar olması, denetleyici olması bakımından yerel basının çok seslilik getirdiğinin altını çizen Tollu, bu çerçevede yerel basının daha fazla desteklenmesi gerektiğini, devletin de bu konuda kararlı adımlar atarak, kanunlar çıkarması gerektiğini anlattı.
Tollu'nun Erdemlili basın mensuplarıyla buluşması gücel konulardaki sohbetle sürdü.

10 Ocak 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz