Başarılı geleceğin adresi, Erdemli Anadolu Lisesi

Erdemli Anadolu Lisesi Müdürü Celil Murat Çelik, 450'nin üzerinde puan çeken öğrencileri Erdemli Anadolu Lisesi'ne beklediklerini söyledi.

Başarılı geleceğin adresi, Erdemli Anadolu Lisesi

Erdemli Anadolu Lisesi Müdürü Celil Murat Çelik, 450'nin üzerinde puan çeken öğrencileri Erdemli Anadolu Lisesi'ne beklediklerini söyledi.
Okullarının üniversiteyi kazandırma oranın yüzde 75'i bulduğunu ifade eden Çelik, her öğrencinin kaliteli bir eğitim hakkı olduğunu belirterek, "Başarılı öğrencilerimizin Erdemli'de okulumuzda eğitim almasını istiyoruz. Kalitesini kanıtlamış güçlü eğitim kadrosuyla okulumuzun imkanlarından bütün öğrencilerimizin istifade etmesini istiyoruz" dedi. Çelik, iyi bir eğitim için ilçe dışına gönderilen öğrencilerin, yani beyin göçünün, ileriki süreçte çocukları zorladığını ifade etti.
Öğretmenevi'nde basın mensuplarınında katılımıyla gerçekleşen iftar programında Erdemli Anadolu Lisesi yönetimi ve okul aile birliği yönetimi, öğrencilerin lise  tercihlerini,  eğitimde kalitesini kanıtlayan Erdemli Anadolu Lisesinden yana kullanmaları çağrısında bulundu.

"Öğrencilerin gününün beşte biri yolda geçmesin"
Okul olarak bugüne kadar büyük başarılara imza attıklarını, başarılı öğrenciler yetiştirdiklerini dile getiren Çelik, "Erdemli'de çok başarılı öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimiz tercih döneminde Mersin Merkez veya diğer yerleşim birimlerinde ki okulları trcih edip lçemizden ayrılmaktalar. Örneğin Erdemli'den mersin merkeze giden bir öğrenci gününün, uyku dönemi hariç beşte birini yolda geçirmekte, dolayısıyla bu durum çocuğumuzun başarısını maalesef olumsuz etkilemektedir" dedi.

"Erdemli Anadolu Lisesi fevkalade bir eğitim kurumu"
Okullarının adeta başarının adresi konumunda olduğunu aktaran Çelik, "Okulumuz gerek öğretim kadrosu gerekse alt yapısı ile bu başarılı öğrencilerimize çok rahat öğretim hizmeti vermeye hazır. Erdemli Anadolu Lisesi gibi fevkalade bir eğitim veren bir kurum varken, çocuklarımızın ilçe dışına gitmelerine bir anlam veremiyoruz. Biz istedik ki başarılı öğrencilerimiz bizim okulumuzda öğretimine devam etsinler, böylelikle beyin göçü yaşanmasın’’ diye konuştu.

"Milli ve manevi değerlerimizi yaşayacak ve yaşatacak olan bir nesil yetiştirmeliyiz"
Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü, "Öğrencilerimizi sosyal ve akademik başarıya, analiz ve sentez yetisine, hoşgörüye, farklılıklara saygıya vurgu yaparak eğitmek ve bu çerçevede sorumluluk almalarını sağlamak Erdemli Anadolu Lisesi’nin temel eğitim misyonudur.
Öğrencilerimizin evrensel insani değerler konusundaki hassasiyetlerini geliştirme konusuna yürekten bağlıyız ve kendilerini doğru ifade edip hedeflerine ulaşmaları için gereken bütün imkânları sunuyoruz. Modern dünyanın önemli bir aktörü olan Türkiye, kültürel, sosyal, entelektüel zenginliğe sahip, iletişimi kuvvetli genç nesillere ihtiyaç duyuyor. Biz de eğitimleri süresince gençlere bu özellikleri kazandırmaya çalışıyoruz. Özellikle milli ve manevi değerlerimizi yaşayacak ve yaşatacak olan bir nesil yetiştirmeliyiz. Gençlerimizi bu çizgide yetiştirmek; Vatanını, milletini seven ve manevi değerlerimizi dolu dolu yaşayan bir nesil yetiştirmek temel hedefimizdir."

450'nin üzerinde puan çeken öğrencileri Erdemli Anadolu Lisesi'ne davet eden Çelik, "Lisemizin sağladığı akademik gelişim üstünlüğünün yanı sıra, dil öğrenimine gösterilen özen, sosyal dayanışma projelerine, sanat ve spor etkinliklerine verilen destek, geleceğin mimarı olacak öğrencilerimize farklı yüzlere sahip bir dünyanın kapılarını açmaktır. Bu vesile ile 450 puanın üstünde puanı olan öğrencilerimizi Erdemli Anadolu Lisesinde eğitim görmeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu.
Çağrı Gazetesi

13 Haziran 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz