Bakan şalvar giyip çiftçilerle buluştu

Bakan şalvar giyip çiftçilerle buluştu

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin’in Silifke ilçesinde şalvar giydi, çiftçileri gezerek hayırlı işler temennisinde bulundu.
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, referandum çalışmaları kapsamında Silifke’ye geldi. Sabah saatlerinde Narlukuyu Mahallesinde kahvaltı yaptıktan sonra Atakent Mahallesinde 100 traktörlük konvoy eşliğinde Atayurt Mahallesine gelen Bakan Elvan, Hal Derneğinde bulunan tüccar, çiftçi ve çalışanlarla sohbet etti. Atayurt Hal Derneği girişinde Dernek Başkanı Ali Türer, tarafından karşılanan Bakan Elvan, Hal içerisinde ki tüccar, çiftçi ve çalışanlarla sohbet etti. Erik tezgahında çalışan kadınlarla sohbet eden Bakan Elvan kadınlarla burada bir süre sohbet etti.
Tezgahta çalışan bir kadının “Çiftçiye de işçiye de yardımcı olun” demesi üzerine Bakan Elvan, “Çiftçi ve işçilerin arkasındayız” dedi.
Kayısı çağlası paketleyen kadın işçilerden ise paketleme konusunda yardım isteyen Bakan Elvan, “Ben paketleyeyim. Siz düzeltmesini yapın” dedi.
Kadın çiftçilere nereli olduklarını soran Bakan Elvan, Mara Mahallesinde ikamet eden bir kadına “Mara-Karaman yolunun 7 kilometresi kaldı. Onu da en kısa zamanda tamamlayacağız” dedi.
Çilek tezgahına geçen Bakan Elvan, çilek ile ilgili Dernek Başkanı Ali Türer’den bilgiler aldı. Çilek yiyen, kavun kesip gazetecilere ikram eden Bakan Elvan’a Dernek Başkanı Ali Türer geçen yıl ziyaret ettiği Atayurt Hal Derneğinde çekilen bir fotoğrafı hediye etti.
Traktöre binen Bakan Elvan, traktör sahibi ile direksiyonda kısa bir sohbet gerçekleştirdi.
Bakan Elvan daha sonra beraberindekilerle birlikte Silifke’ye geçerek burada bir dizi gezilerde bulunacak.

6 Nisan 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz