Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na çok sert çıktı

Bahçeli, "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yeni anayasa maddelerini okumamıştır. Bildiğim kadarıyla okuma yazması vardır ama okuduğunu anlamakta zorlandığı aşikardır" dedi.

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na çok sert çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ana muhalefet partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Bahçeli, "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yeni anayasa maddelerini okumamıştır. Bildiğim kadarıyla okuma yazması vardır ama okuduğunu anlamakta zorlandığı aşikardır" dedi.
Bahçeli, Kayseri Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen ve Erdemlili MHP'lilerinde katıldığı miting de binlerce partiliye seslendi.
Partililerin sloganları ile kürsüye gelen Genel Başkan Devlet Bahçeli, "Kayseri onurludur, ahlaklıdır, sözünün eridir, dik duruşludur. Erciyes’in heybeti Kayserili kardeşlerime birebir yansımıştır. Devlet dardaysa Kayserili görevden kaçmamıştır, vatan ve millet saldırıya uğruyorsa Kayserili ileri atılmıştır. Türkiye ne zaman dara girse Kayserili milli tavrını anında göstermiştir. Yine ülkemiz sıkıntıdadır, Kayseri’ye bir kez daha iş düşmektedir" sözleri ile Kayserilileri karşıladı.
"TÜRK DÜŞMANI AVRUPA’NIN VE ABD’’NİN GARANTÖRLÜĞÜ ALTINDA"
Tarihte olduğu gibi bugün de, iç ve dış güçlerin Türkiye’nin tarihi yürüyüşünü engellemeye çalıştığını dile getiren Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "20 Temmuz 2015’ten bu yana bin 443 evladımız şahadet şerbeti içmiştir. Yalnızca 15 Temmuz FETÖ işgal teşebbüsünde 248 kardeşimiz şehit, 2 bin 193 kardeşimiz de yaralanmıştır. Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Şehitler ölmez, bayrak inmez. Ezan susmaz, milli namus lekelenemez. Toprağın koynuna kefensiz giren kahramanlarımızın kanı yerde kalmayacak, geride bıraktıkları yalnız bırakılmayacaktır. PYD’nin hunhar şekilde sınırlarımızda yatması Avrupa’nın gözü önünde gerçekleşmiştir. FETÖ ve DHKP-C Avrupa’nın baş tacıdır. Ne kadar Türk düşmanı varsa sözde demokrasi garantörlerinin gölgesindedir. YPG Türkiye’ye silah doğrulturken ABD ve Rusya destek vermektedir. PKK kahpece ABD tarafından silahlandırılıp AB’nin oyunu almaktadır. Rusya askerleri PKK kamuflajları takıp kol gezmektedir. Nevruz Bayramında Rus askerleri Halep’te YPG’li alçaklarla yan yana poz vermişlerdir. Bakan ve milletvekillerimiz Holanda’da ahlaksızca tecrit edilirken terörle tehdit edilmişlerdir. ABD aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 8 ülkeden yapılacak direk uçuşlara terör yasağı getirecek kadar şuur kaybına uğramıştır. İngiltere’nin de bu çerçevede Türkiye’den yapılacak uçuşlara sınırlama getirecek iddiaları devam etmektedir. Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan’la aynı kefeye konulmuştur. Bu, ahlaksızlıktır ve dostluk hukukuna aykırıdır. ABD teröre geçit vermek istemiyorsa Pensilvanyalı imama neden kol kanat germektedir. Bu nasıl bir rezilliktir. ABD hakikaten de terörden rahatsızsa kendini kainat imamı gören imansızı Türk adaletine teslim edecek hukuki sorumluluğu ne zaman gösterecektir?"

"ABD HOCA GÖRÜNÜMLÜ VANDAL DOSTUNA DİKKAT ETSİN"
Amerika Birleşik Devletlerinin FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen’i Türkiye’ye teslim etmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, "ABD dürüst olmalı, Türkiye’nin klasörler dolusu belge ve belgelerini hasır altına etmemeli,i 15 Temmuz’un müsebbiblerini adaletin önüne atmaktan çekinmemelidir. ABD aynaya baksın hoca görünümlü Vandal dostuna dikkat etsin. Oraya sızan zaten sızmış işe koyulmuştur. Türkiye terörden çok çekmiştir, kimse bize akıl vermeye kalkışmamalıdır. Biz ABD’nin Ortadoğu’da ne yaptığını, Rusya’nın asırlardır taşıdığı niyetlerin farkındayız. Lafa gelince terörü kınayan uygulamaya destek veren zihniyeti tel’in ediyoruz. Haçlı operasyonları sürmektedir, gaye Türk milletini yıkmaktır. Bu rezil oyunlara Türk milleti yine direndi, direnecektir. Biz biriz, beraberiz, sonsuza kadar bağımsız yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

25 Mart 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz