Yüreğir Belediyesi’nden kaftan defilesi

Yüreğir Belediyesi’nden kaftan defilesi

Yüreğir Belediyesi, 9-12 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşen Adana EV’leniyoruz Fuarı’nda stant açıp kaftan defilesi düzenledi.
Adana’da ilk kez düzenlenen Adana EV’leniyoruz Fuarı’nda Yüreğir Belediyesi de stant açtı. Kültürevlerinde üretilen ürünleri sergileyen Yüreğir Belediyesi birde de kaftan defilesi düzenledi.
Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, fuarda, ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında yer alan yeni trend gelinliklerin görücüye çıktığını belirterek, "Belediyemiz tarafından üretilen el emeği göz nuru ürünler burada sergilendi. El sanatları, takı tasarım, ahşap boyama ve tekstil tasarım kursları öğrencilerimizin yaptığı birbirinden önemli eserleri vatandaşlarımız görme fırsatı yakaladılar" şeklinde konuştu.
Yüreğir Belediyesi Kültürevleri öğretmen ve öğrencilerinin fuar kapsamında düzenlediği kaftan defilesinin vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle izlendiğini söyleyen Çelikcan, "Geçmişte önemli bir giysi olan ve kültürümüzde önemli yer tutan önemli devlet adamlarının giydiği kaftanı yeni kuşaklarla tanıştırmak ve görsel şölen yaşatmak amacıyla bir defile düzenledik. Vatandaşlarımız defilemize büyük ilgi gösterdi.Yüreğir Belediyesi Kültürevlerimizde nelerin başarılabildiğini fuara gelen bütün katılımcılara gösterme imkanı bulduk. Bütün öğretmenlerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

12 Mart 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz