Mersin’in altın kızı Aleyna tekrar Milli Takımda

Mersin’in altın kızı Aleyna tekrar Milli Takımda

Mersin’in başarılı sporcusu Aleyna Akçınar, Antalya’da yapılan Milli Takım Seçme Kampında ilk üçe girmeyi başararak, 2017 yılı içerisinde yapılacak olan Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında büyükler ve gençler kategorisinde Türkiye’yi ve Mersin’i temsil etmeye hak kazandı.
Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanlığı tarafından 19-29 Mart 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapılan Milli Takım Seçme Kampına katılan Nokta Okçuluk Mersin Spor Kulübünün sporcusu Aleyna Akçınar, yapılan seçmeler sonucunda ilk üçe girmeyi başardı. Bu sonuçla tekrar Milli Takımda yer alan Aleyna Akçınar, 2017 yılı içerisinde yapılacak olan Dünya ve Avrupa Şampiyonlarında büyükler ve gençler kategorisinde Türkiye’yi ve Mersin’i temsil etmeye hak kazandı.
Akçınar, ilk olarak 17-22 Nisan 2017 tarihleri arasında Yunanistan’ın Marathon kentinde yapılacak olan Gençler Avrupa Kupası 1. Ayak Okçuluk yarışmalarına katılmak üzere Türkiye’yi temsil edecek. Mili Takıma tekrar geri döndüğü için çok mutlu olduğunu belirten Akçınar, bugüne kadar kendisine olan inancını yitirmeyen antrenörü Aytekin Ataş’a teşekkür etti. Akçınar, katılacağı yarışmalarda öncelikle Türkiye’yi ardında da Mersin’i en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.
Sporcunun antrenörü Aytekin Ataş ise Aleyna’yı Milli Takıma yeniden kazandırmanın mutluluk verici olduğunu belirterek, “Verilen emeklerin karşılığını almanın gururunu yaşıyoruz. Alınan sonuç sabır, disiplin, inanç ve özverili bir çalışmanın ürünüdür. Bizlere katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Başarılı sporcumuza sahip çıkılmasını arzuluyoruz” dedi.
Öte yandan Milli Okçu Aleyna Akçınar’ın daha önce 2014 yıllarında Fransa’nın Nimes kentinde yapılan Salon Okçuluk Dünya Şampiyonasında takımlarda dünya şampiyonluğu, Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da düzenlenen Avrupa Gençler ve Yıldızlar Okçuluk Şampiyonası ve Junior Cup 1. Ayak Yarışmalarında da takımlarda Avrupa şampiyonluğu ile çok sayıda Türkiye dereceleri bulunuyor.

2 Nisan 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz