MESK yeni sezona iddialı hazırlanıyor

MESK yeni sezona iddialı hazırlanıyor

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından her yıl düzenlenen drag yarışlarında geçtiğimiz yıl Türkiye Kulüpler Şampiyonu olan Mersin Motosiklet Spor Kulübü (MESK), önceki gün yaptığı antrenmanlarla yeni sezona iddialı bir şekilde hazırlanıyor.
TMF Moto Drag Yarışları 2016 sezonunda bin 583 puanla birinci olan MESK, 2017 sezonu öncesi antrenmanlarına başladı. Adanalıoğlu Kulak Köyü’nde yapılan antrenmanlara Adana, Hatay, Gaziantep, Osmaniye ve Konya’dan da sporcular katıldı. 39 lisanslı sporcunun katıldığı antrenmanları yaklaşık bin kişi izledi. 250cc, 600cc, 700cc ve 1000cc kategorilerinde drag ve rolling şeklinde yapılan antrenmanlar renkli görüntülere sahne oldu. TMF Mersin İl Temsilcisi Yusuf Güder ve TMF Drag Komisyon Başkanı ve aynı zamanda MESK Başkanı Ganim Umu kontrolünde gerçekleşen antrenmanlara, Mersin Valiliği, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekli önlemlerin alınmasının ardından başlandı.
MESK Başkanı Ganim Umu, yeni sezon öncesi ilk antrenmanlarını herhangi bir sorun yaşamadan tamamladıklarını belirterek, hem sporculara hem de izleyicilere teşekkür etti. Umu, “Sporcularımız yeni sezon öncesi gerçekleşen ilk antrenmanda eksiklerini tamamlamak için büyük bir fırsat elde etmiş oldu. Herhangi bir kaza yaşanmadan antrenmanımızı tamamladık. Bugünkü antrenmanımız da gördük ki kupaların tamamına talibiz. Bu sezon pist, drag, moto kros ve süper enduro kategorilerinde 39 sporcumuzla yarışacağız. Hedefimizi daha da büyüttük” dedi.
2017 yarış sezonunda Yunanistan’da düzenlenecek olan Avrupa Moto Drag şampiyonasına da katılacaklarını ifade eden Umu, ilk defa katılacakları Avrupa şampiyonasından kupalarla dönmek istediklerini vurguladı. Umu, "Geçtiğimiz sezon 24 sporcu ile katıldığımız Türkiye Drag Şampiyonasında 11 sporcumuz başarı elde etmişti. Kulüpler bazında Türkiye birincisi olmuştuk. Bu sezon 39 sporcu ile tüm branşlarda yarışacağız. Ayrıca Avrupa’da da yarışacağız. Hedefimiz Avrupa’dan da kupalarla dönmek" diye konuştu.
TMF Mersin İl Temsilcisi Yusuf Güder ise antrenman yapmalarına yer hazırlayan ve kendilerine sponsor olan herkese teşekkür etti.

20 Şubat 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz