Gezici diş sağlığı aracı hizmeti vatandaşın ayağına götürüyor

Gezici diş sağlığı aracı hizmeti vatandaşın ayağına götürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, gezici diş ve göz sağlığı araçları ile sağlık hizmetini Mersinli vatandaşların ayağına götürmeye devam ediyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Gezici Sağlık Aracı” projesi ile Mersin’in her mahallesine sağlık hizmeti götürülüyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde 2016 yılının Mart ayından bu yana vatandaşlara hizmet veren ve Mersin’in ilçelerini gezmeye devam eden gezici diş ve göz sağlığı tarama araçları, kırsalda yaşayan ulaşım yönünden dezavantajlı vatandaşlar başta olmak üzere özellikle yaşlı, yatalak ve engelli vatandaşlara düzenli olarak ağız, diş ve göz sağlığı hizmeti sağlıyor.
Hizmet vermeye başladığı andan itibaren 2 bin 686 kişiyi muayene eden gezici diş sağlığı aracı, son olarak Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde yer alan Civanyaylağı Mahallesi sakinleri ile buluştu. Toplam 56 kişinin muayene olduğu mahallede, bu hizmet sayesinde vatandaşlar kendi mahallelerinde muayene olma imkânına kavuştu.
Gerçekleştirilen hizmetten dolayı Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Civanyaylağı Mahallesi Muhtarı İsmail Toker, “Böyle bir hizmete ihtiyacımız vardı. Çünkü bugüne kadar yakınımızda muayene olabileceğimiz bir diş polikliniği yoktu. Büyükşehir Belediye Başkanımız vatandaşımızın ayağına kadar bu hizmeti getirdi. Ben 45 yaşındayım ve daha önce böyle bir hizmeti mahallemizde görmemiştim. Burhanettin Başkanımıza mahallem ve kendim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

8 Şubat 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz