Erdemli Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi yenilendi

Erdemli Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi yenilendi

Erdemli Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı olarak yeni imajı ve anlayışla hizmet vermeye başladı.
Erdemli Belediyesi, Halkla İlişkiler Birimini yeniden düzenleyerek yeniledi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, turkuaz ve beyaz renklerden oluşan yeni tasarımla insanlara ferahlatıcı ve kendi evlerine geliyormuş hissi uyandıracak bir ortam hazırlandığı belirtildi. Yenilenen imajıyla birimde insanların güler yüzle karşılandığı ve işlerini kısa sürede çözebildiği ifade edildi. Yaşlı ve engelliler başta olmak üzere tüm vatandaşlarla birebir ilgilenildiği, insanların gideceklere birime kadar eşlik edildiği, işlemlerinin elden takip edilip, kısa sürede çözüme kavuşturulduğu yeni bir anlayışın da uygulamaya konulduğu kaydedilirken, hem dijital ortamda hem de fiziki olarak elden vatandaşlardan gelen istek, şikayet ve önerilerin değerlendirilip vatandaşlara geri dönüşün sağlandığı çözüm masasının da güçlendirildiği ifade edildi. Belediyenin sosyal medya hesapları ve internet sitesinden de çözüm masasına vatandaşların istek, şikayet ve önerilerini bırakabilecekleri, belediyenin kısa sürede her vatandaşa dönüş yapacağının altı çizildi. Uygulamaların her geçen gün daha da geliştirileceği kaydedildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Gelen misafiri en iyi şekilde ağırlamak bizim geleneğimizin özünde yatmaktadır. Bu düşünceyi hakim kılmak adına belediyemize gelen vatandaşımızı kapıda karşılayıp elinden tutarak, işlerini görerek, hoş bir seda bırakarak buradan ayrılmasını sağlıyoruz. İnsan odaklı belediyecilik anlayışını en iyi şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Belediyemize gelen vatandaşlarımız asla yabancılık hissetmezler. Çünkü biz, Erdemlili olsun olmasın belediyemize gelen her bireyi güler yüzlü bir şekilde karşılayarak, hizmetlerini en kısa sürede hallederek dualarla ayrılmalarını ilke edindik. Bu bizim için gurur verici bir durum. Devletle milleti kaynaştırmanın en önemli öğesi, bu tür birebir yapılan münasebetlerdir. Samimi duygu ve düşüncelerle insanın gözünün içine bakarak iletişim kurmak, belediye çalışanının birinci görevidir. Bizim insanımız her şeyi hoş görür ama adam yerine konmamayı asla hoş görmez. İnsanlara hizmet etmek ve onlara müreffeh bir hayat sunabilmek için hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan gece gündüz çalışıyoruz” dedi.
İnsanlar arasında asla ayrım yapmadan kaliteli ve nitelikli hizmet sunmaya devam edeceklerini belirten Tollu, “Belediyemize gelen her insana, kim olursa olsun kucak açıp mutlu bir şekilde buradan ayrılmalarını sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

6 Nisan 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz