Başkan Tuna, sağlık çalışanlarını Tıp Bayramı’nda yalnız bırakmadı

Başkan Tuna, sağlık çalışanlarını Tıp Bayramı’nda yalnız bırakmadı

Mersin ‘in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Mersin Şehir Hastanesi’ni ziyaret ederek, sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.
Ziyaretinde, Başhekim Op. Dr. Recep Aydın tarafından karşılanan Başkan Tuna, hastanenin toplantı salonunda sağlık çalışanlarıyla bir araya gelerek, sağlık alanındaki hayata geçirdikleri çalışmalarını ve projelerini anlattı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Tuna, çalışmalarını özveriyle ve büyük fedakarlıkla sürdüren tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Çalışma yol haritalarında bulunan sağlık, eğitim ve gençliğe büyük önem verdiklerini kaydeden Tuna, ilçe halkının sağlık alanında hizmeti yerinde alabilmesi için arsa tahsisleri yaptıklarını ve attıkları bu adımlarla bugün Toroslar’ı sağlığın merkezi haline getirdiklerini söyledi. İlk olarak Mersin Devlet Hastanesi ile yaptıkları iş birliği ile Toroslar Semt Polikliniği’ni hizmete açtıklarını belirten Tuna, “Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin bölgeye yapılmasını sağladık ve ek bina için arsa tahsis ettik. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü’ne Çağdaşkent Mahallemizde 5 bin metrekare arsa tahsis ederek Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin yapılmasına katkı sağladık. Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan bir proje ile Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’ni (KETEM) kurduk” dei.
İlçenin kalkınmasına vesile olacak olan Mersin Şehir Hastanesi için de Korukent Mahallesi’nde Sağlık Bakanlığı’na 232 dönüm arsa tahsis ettiklerini ifade eden Tuna, “Gelinen noktada şaheser bir hastanenin bölgemizde konuşlanması ve sağlık alanında hizmet vermesi bizleri gururlandırmaktadır. Bu binalarda hizmet veren siz değerli doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız çok özellikli insanlarsınız. Yaptığınız hizmet kutsal bir görev. Güzel yüreklerinizle insanlarımızın sağlığına yön veriyor ve yaşama yeniden sarılmalarına vesile oluyorsunuz. Toroslar Belediyesi olarak biz de sağlık çalışanlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlıklı uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.
İlçedeki tüm sağlık kuruluşlarına da çiçek göndererek Tıp Bayramını kutlayan Tuna, sağlık çalışanlarının nezdinde Mersin Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Recep Aydın’a çiçek takdim etti ve başarılar diledi.

14 Mart 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz